Reklama

Ładowanie...

Pracownie artystyczne otwarte

Pracownie artystyczne otwarte

24.10.2022
Czyta się kilka minut
Pracownie do wglądu – raz w roku krakowscy artyści otwierają zwiedzającym drzwi swoich pracowni.
JACEK TARAN
T

To kontynuacja projektu Agnieszki Jankowskiej-Marzec, Martyny Nowickiej i Anny Stankiewicz. Wśród zapraszających jest m.in. Filip Rybkowski (na zdjęciu). Jego prace eksponowane były na zakończonej właśnie wystawie „Niepokój przychodzi o zmierzchu” w warszawskiej Zachęcie. W czasie spotkań artyści opowiadali o inspiracjach i możliwych kierunkach interpretacji ich dzieł, o coraz większych trudnościach w pozyskaniu przestrzeni do pracy i braku pomysłu miasta na wykorzystanie ich potencjału. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]