Reklama

Ładowanie...

Przeciwko ściekom

Przeciwko ściekom

22.05.2023
Czyta się kilka minut
Od Brighton do Edynburga surferzy, kajakarze i pływacy protestowali na brytyjskich plażach przeciw zanieczyszczaniu wód.
/ DYLAN MARTINEZ / REUTERS / FORUM
Ś

Ścieki niszczą ekosystemy także przy ujściach rzek i prowadzą do zatruć wśród sportowców. Według rządu w 2022 r. przedsiębiorstwa kanalizacyjne wpuszczały ścieki do rzek i mórz przez ponad 1 750 000 godzin. Ruth Kelly, szefowa Water UK (zrzeszenia firm kanalizacyjnych), w imieniu branży powiedziała „Przepraszamy” i ogłosiła plan modernizacji systemu kanalizacji o wartości 10 mld funtów. Na zdjęciu: protest na plaży w Brighton, 20 maja 2023 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]