Reklama

Pracowity jak student

Pracowity jak student

07.10.2008
Czyta się kilka minut
Koniec czasów akademickiej beztroski: polski student chce dobrze przygotować się do pracy. Tyle że system edukacyjny niekoniecznie mu w tym pomaga.
O

O karierze zaczyna się dziś myśleć już po maturze, a niekiedy i przed. Samo myślenie to oczywiście mało. 19-latek nieraz wybiera studia na oślep, nieracjonalnie: bo mówili w telewizji, bo na ten sam kierunek poszła koleżanka.

- Pośród nierozsądnych motywacji rekord bije ta najśmieszniejsza - mówi badająca zachowania studentów prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego. - Że kierunek ładnie się nazywa.

Zdarza się i tak jak z Marcinem, absolwentem socjologii UJ. O swoim wyborze sprzed lat mówi dziś: świadomy i trafiony w dziesiątkę. Od socjologii dostał to, czego chciał.

Dlaczego studiują?

Ania (trzeci rok germanistyki w Bydgoszczy): - Żeby dobrze poznać język. Do szkoły uczyć nie pójdę na pewno.

Michał (trzeci rok pedagogiki): - Pasjonuje mnie profilaktyka antyalkoholowa i antynarkotykowa....

12072

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]