Reklama

Ludzka połówka Leonarda

Ludzka połówka Leonarda

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Humanista częściej niż inni zaczyna drugie studia i chętniej podczas nich pracuje. Jego wartość dostrzegły firmy, ale on sam jest wciąż niepewny siebie.
Fot. sxc.hu / cc
J

Jestem humanem. Nie znajdę po studiach pracy – usłyszałem trzy dni temu od mojej córki, licealistki, gdy po zrzuceniu z ramienia plecaka weszła do kuchni.Właśnie wróciła ze szkoły.
– Kto ci to powiedział?
– Matfiz. I biolchem. Ciągle nam to powtarzają i się śmieją.
– Wierzysz im?
– Tak.
Czy warto wierzyć? Najpierw odstawmy na bok typowy dla wielu humanistów, zwłaszcza młodszych, twarzowy smutek egzystencji. Zwykle kłóci się on z racjonalnymi argumentami. Gdy przyjrzymy się badaniom i statystykom, okaże się, że „human” nie jest skazany na frustrację podczas nauki i studiów, a potem na bezrobocie. We współczesnym biznesie bywa wręcz coraz bardziej pożądany.
– Bardzo trudno znaleźć i zatrudnić kogoś na miarę Leonarda da Vinci. Geniuszy jest mało. Dlatego buduję zespoły interdyscyplinarne, w których niezbędni są humaniści. Tylko oni mają narzędzia...

10592

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]