Reklama

Powrót

Powrót

23.03.2020
Czyta się kilka minut
Wieczory są teraz ciepłe, przynajmniej na osiedlu.
S

Siedzę w otwartych drzwiach balkonu i czekam, aż latarnie zapalą się na pomarańczowo. Jest cicho, czasem zza ściany dobiega czyjś podniesiony głos, ale zaraz milknie.

Nie wiem, co właściwie robią ludzie. Po powrocie z Austrii żona wpadła na pomysł, że odbędę kwarantannę w mieszkaniu rodziców. Syn-kurier dostarcza mi jedzenie, a ja siedzę i pracuję, nikogo poza tym nie widując. Blok, w którym mieszkałem przez lata, postarzał się i ma dorosłe dzieci. Tym dorosłym dzieciom – tak się domyślam – na ogół wystarczają telewizja i posiłki. Mnie telewizja męczy, więc nie włączam. Co pewien czas gdzieś odezwą się rury, radio albo przeciąg zamknie drzwi. Dziś o siódmej trzydzieści obudziła mnie wiertarka. Któryś z sąsiadów przypomniał sobie o pilnej pracy, powiercił chwilę i przestał.

Nad tapczanem wisi zdjęcie mamy. Już od przeszło dwóch lat nie kładzie się tu spać. Tapczan, choć...

3717

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pozdrawiam autora - z Niemiec - obszaru wysokiego ryzyka - i zdrowia zycze.

Dziękuję za pozdrowienia! Odwzajemniam!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]