Reklama

Komendanci własnych żon

Komendanci własnych żon

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Policjanci w domach przykuwają swoje ofiary kajdankami, grożą im odbezpieczoną bronią i dotkliwie biją. Ale tak, żeby nie pozostawić śladów.
Fot. Zalley
J

Jest noc, stolica powiatu, wieje grozą z osiedlowych bram. Ona idzie przez miasto, które boi się jego. Ale ona boi się bardziej. Miasto nie zagląda mu w oczy, tak jak zagląda mu ona, kiedy on nachyla się nad nią z zaciśniętą pięścią.

„Nie ma go, zniknął. Normalni ludzie – mówi dziś ona – nie potrafią ulotnić się ot tak sobie, zawsze znajdzie się po nich jakiś ślad. Gliniarz może zniknąć tak, jakby nigdy nie istniał. Wejdzie w jakąś dziurę, melinę na końcu świata, zawinie się w nigdy nie prany koc. Wtedy można go szukać. Dzwonić, pytać, prosić: »Mirek, jeśli wiesz, co się z nim dzieje, powiedz, po starej znajomości«. Ale Mirek, kumpel ze służby, będzie mu wierny. Kiedyś on odwdzięczy się Mirkowi tym samym”.

Więc ona puka do różnych drzwi. Pierwsze otwiera jego matka, nie ma w oczach strachu, więc pewnie go nie widziała. Drugie otwiera jego siostra i to samo. Trzecie...

12983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]