Reklama

Poradnik zimowy

Poradnik zimowy

19.10.2015
Czyta się kilka minut
Kominek palił się przez całą noc. Rankiem trawa przed domem posiwiała jak głowa staruszki. Las umilkł.
Fot. Grażyna Makara
Paweł Reszka Fot. Grażyna Makara
Z

Zamknął się w sobie. Stał się jakiś obcy. Zwykła ścieżka, która prowadzi nad małe jezioro, zmieniła się w wąski, kolorowy tunel. Liście pod nogami tłumią kroki. A te, co zostały jeszcze na gałęziach, filtrują ostatnie promienie tegorocznego słońca.

Przeszedłem tędy tysiące razy: „Przy szkółce leśnej w prawo, potem cały czas prosto. Ominąć żeremie. Iść aż do drugiego mostku, bo stamtąd najlepiej patrzeć na wodę”. A dziś rozglądam się z niepokojem. Przecież wszystko wygląda inaczej. Drzewa pochylają się nisko, toną w ciszy, zaś każda dróżka kusi: „chodź tutaj”... Warto dodać, że w pobliskim hipermarkecie znicze i sztuczne kwiaty cmentarne awansowały do działu „produkty sezonowe”.
Wszystko to razem oznacza, że jesień jest już w rozkwicie, i że ma się ku zimie. Zaczną się miesiące ponure. Chandra dopadnie wszystkich – także tych, co wygrają wybory. Tych nawet bardziej, bo...

5241

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]