Reklama

Popielec 2007

Popielec 2007

27.02.2007
Czyta się kilka minut
Episkopat ogłosił tegoroczną Środę Popielcową "dniem modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego. Jeżeli oceniać inicjatywę wyłącznie w oparciu o lekturę gazet, rzecz zdominowały sprawy arcybiskupów Pae­tza i Wielgusa.
W

W słowie do wiernych z połowy stycznia biskupi zaapelowali: "niech we wszystkich kościołach naszych diecezji zostaną odprawione nabożeństwa do Miłosiernego Boga o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii". Podkreślili, że jako duchowni są "z ludu wzięci", a całe społeczeństwo "potrzebuje odwrócenia się od zła i pełnego nawrócenia".

Pokutne "nabożeństwo do miłosiernego Boga o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu Ewangelii" w archikatedrze św. Jana w Warszawie rozpoczęło się procesją z odśpiewaniem litanii do wszystkich świętych. O wstawiennictwo zgromadzeni prosili wielu świętych i błogosławionych polskich, zwłaszcza kapłanów. Uroczyste wniesienie Ewangeliarza miało przypomnieć, że życie w prawdzie jest możliwe tylko dzięki przyjęciu Ewangelii. Odczytano również fragment, w którym Jezus zapowiada zdradę Judasza, Apostołowie popadają...

5639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]