Reklama

Popielec 2007

Popielec 2007

27.02.2007
Czyta się kilka minut
Episkopat ogłosił tegoroczną Środę Popielcową "dniem modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego. Jeżeli oceniać inicjatywę wyłącznie w oparciu o lekturę gazet, rzecz zdominowały sprawy arcybiskupów Pae­tza i Wielgusa.
W

W słowie do wiernych z połowy stycznia biskupi zaapelowali: "niech we wszystkich kościołach naszych diecezji zostaną odprawione nabożeństwa do Miłosiernego Boga o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii". Podkreślili, że jako duchowni są "z ludu wzięci", a całe społeczeństwo "potrzebuje odwrócenia się od zła i pełnego nawrócenia".

Pokutne "nabożeństwo do miłosiernego Boga o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu Ewangelii" w archikatedrze św. Jana w Warszawie rozpoczęło się procesją z odśpiewaniem litanii do wszystkich świętych. O wstawiennictwo zgromadzeni prosili wielu świętych i błogosławionych polskich, zwłaszcza kapłanów. Uroczyste wniesienie Ewangeliarza miało przypomnieć, że życie w prawdzie jest możliwe tylko dzięki przyjęciu Ewangelii. Odczytano również fragment, w którym Jezus zapowiada zdradę Judasza, Apostołowie popadają...

5639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]