Reklama

Pompeje wciąż zaskakują

Pompeje wciąż zaskakują

31.07.2017
Czyta się kilka minut
Oto zdjęcie odkrytego właśnie grobowca Gnaeusa Alleiusa Nigidiusa Maiusa, słynnego obywatela tego miasta.
CESARE ABBATE / EPA / PAP
C

Choć był synem wyzwoleńca, doszedł do olbrzymiej fortuny. Posiadał całą insulae (zespół budynków) niedaleko Forum, był kapłanem, edylem, duumwirem, przyjacielem cesarza Nerona, ale do historii przeszedł jako wielki impresario gladiatorów. Zmarł w 78 r., niedługo przed zagładą miasta. Na jego grobowiec natknięto się przypadkowo, podczas prac przy fundamentach XIX-wiecznego budynku. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]