Reklama

Polityka

Polityka

06.06.2004
Czyta się kilka minut
Nawet zaciekły pesymista, przygnębiony poziomem IQ naszego parlamentu, niełatwo uwierzy, że zadziwiające wystąpienia niektórych posłów trzeba zrzucić jedynie na karb niziutkiego poziomu owego IQ (współczynnika inteligencji), że obok nie kryje się jakaś inna przyczyna.
N

Nawet wtedy, kiedy posłanka Anita Błochowiak powtarza w TV jak nakręcona (przez kogo?) lalka, że na głosowanie komisji śledczej w sprawie Rywina nie wolno się obrażać, wyczuć można istnienie tej innej przyczyny. Bo po pierwsze, nazwanie tego głosowania “kpiną" nie jest obrażaniem się, tylko trafną oceną, po drugie prześlepianie bijących w oczy faktów ujawnionych przez komisję, nie może być tylko niedoborem IQ.

Ogólnie i najprościej rzecz ujmując, powiedzieć by można, że ową istotną przyczyną jest wadliwe rozumienie słowa “polityka", błędna koncepcja tego, czym jest, i czemu winna służyć polityka, brak namysłu nad tym, że dla was to igraszka, nam chodzi o życie. Jeśli się ją widzi wyłącznie jako grę, której wynikiem ma być dorwanie się do władzy, i to grę pozbawioną reguł - to naturalnie możliwe są wszelkie kłamstwa i nikczemności, ale też wszelkie...

2900

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]