Reklama

Politycy i grzeczność

Politycy i grzeczność

12.11.2007
Czyta się kilka minut
1.
P

Prezydent Lech Kaczyński poczuł się obrażony wypowiedziami Donalda Tuska z czasów kampanii wyborczej. Premier Jarosław Kaczyński nazwał te wypowiedzi chamstwem. W głosie ustępującego premiera słychać było święte oburzenie. Przyszły premier otrzymał lekcję dobrego wychowania i został postawiony do kąta. Teraz powinien się wziąć za czytanie odpowiednich podręczników, a przynajmniej - przypomnieć sobie "ważną Sędziego naukę o grzeczności".

2.

Czy prezydent powinien być traktowany ze specjalnym szacunkiem? Owszem, powinien. Czy politycy powinni być grzeczni w swych publicznych zachowaniach? Owszem, powinni. Czy dzisiejsze życie polityczne (to, które oglądamy na ekranach telewizorów i o którym czytamy w gazetach) jest domeną grzeczności, szacunku dla przeciwnika, ducha dialogu? Nie wierzę w to ani przez chwilę.

3.

O...

1967

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]