Reklama

Pod tuszem z pomyj

Pod tuszem z pomyj

05.09.2004
Czyta się kilka minut
Nie tylko my w Polsce mamy zmartwienia, troski i kłopoty. Niemcy, niegdyś lokomotywa ekonomiczna Europy, znajdują się w tarapatach. Reformy polegające na dosyć poważnym obcięciu szeroko rozumianych świadczeń socjalnych uderzą w ponad dwa miliony obywateli, a korzyści nie będzie widać przed rokiem 2006. Obserwatorzy, nie tylko niemieccy, twierdzą jednak, że takie reformy są konieczne, ponieważ państwo wypłaca dziś więcej, niż wynoszą jego dochody, a w przedostatnim kwartale nastąpił zdumiewający spadek wpływów z podatków. Trudno się jednak dziwić, że kiedy kanclerz Schröder przyjechał na otwarcie nowego dworca kolejowego w Brandenburgii, został obrzucony jajkami.
W

W Stanach Zjednoczonych trwa dalej wojna błotna pomiędzy Kerrym a Bushem. Wspominałem już, że stanęły naprzeciw siebie dwa obozy weteranów: jedni twierdzą, że Kerry jest oszustem, żadnych ran w Wietnamie nie odniósł, odznaczenia wyłudził i nie ma zdolności przywódczych, drudzy utrzymują, że osiągnięcia jego były znaczne, a odznaczenia mu się należały. Weterani, którzy wystąpili za Bushem, wprowadzili do telewizji amerykańskiej za kilkaset tysięcy dolarów rodzaj spotów wymierzonych w Kerry’ego. Urzędujący prezydent oświadczył wprawdzie, że życzyłby sobie zdjęcia tych spotów z anteny, długo jednak nie próbował bronić naruszonej czci wojennej przeciwnika, więc Kerry nazwał go hipokrytą. Jednym słowem, kampania nie zapowiada się ładnie: dopiero koniec sierpnia, a już obie strony używają grubych słów i pomówień.

W tymże numerze “Heralda" sąsiadują dwa artykuły:...

5995

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]