Reklama

Pochwała niepoprawności

Pochwała niepoprawności

13.02.2005
Czyta się kilka minut
Niespełna półtoragodzinne przedstawienie Jana Klaty ...córka Fizdejki jest najbardziej skondensowanym koncentratem niepoprawności politycznej, jaki można sobie wyobrazić w dzisiejszym polskim teatrze. Politycznej niepoprawności politycznej.
P

Piekielnie ostrą brzytwą Klata chlasta Polskę i Polaków, naszą nową europejską ojczyznę i tak zwany Zachód, w spektaklu reprezentowany przez naszych niemieckich sąsiadów.

"Zrób krok do przodu..."

Czy ktoś z Państwa zadał sobie trud wysłuchania piosenki, która znalazła się na płycie dokładanej do “Gazety Wyborczej" w czasach, kiedy mieliśmy opowiedzieć się za przyłączeniem Polski do UE? Płyta zawierała traktat akcesyjny i na zachętę radosną pioseneczkę. Tandetna muzyka w stylu disco polo i tekst dający się porównać jedynie z wyborczymi zaśpiewami SLD: “Każdy swoje niebo dźwiga sam, gdy historia zmienia świat, czas jej spojrzeć prosto w twarz. Razem zmieńmy to, co zepsuł los. Nie ma innej drogi, z nami stań, spróbuj sobie nową szansę dać. Zrób krok do przodu, zrób ważny krok, otwórzmy razem drzwi dla nadziei...".

...
11955

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]