Reklama

Pobudka

Pobudka

21.08.2012
Czyta się kilka minut
Olimpiada, a wcześniej jubileusz królowej, zwiększyły patriotyzm i optymizm Brytyjczyków. Niektórzy mają nadzieję, że dobre samopoczucie pomoże dźwignąć kraj z recesji. Statystyki są bowiem fatalne.
Z

Zaraz po ceremonii kończącej Igrzyska Olimpijskie brytyjski premier David Cameron spakował się i razem z rodziną pojechał na wakacje. Podobnie zrobił wicepremier Nick Clegg, lider współrządzących z konserwatystami Liberalnych Demokratów. Nawet ich cel był ten sam: Hiszpania. „Wierzę w wakacje dla polityków” – twierdzi Cameron. Najwyraźniej zgadza się z nim lider opozycyjnych laburzystów Ed Milliband, który wybrał się do Grecji.

Być może to ostatni moment, aby na chwilę zapomnieć o codzienności i się zrelaksować. Kończy się bowiem lato i na pierwsze strony brytyjskich gazet znów wracają dość ponure wieści ze świata gospodarki.

BOLESNA STATYSTYKA

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że gospodarka strefy znów się skurczyła i nic już nie uratuje jej przed recesją. Nawet tak dynamiczne jeszcze niedawno Niemcy osiągnęły wzrost gospodarczy w drugim...

9198

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]