Reklama

PiS z kulą u nogi

21.03.2015
Czyta się kilka minut
Stawka, o którą partia Kaczyńskiego gra w najbliższych wyborach, nigdy jeszcze nie była tak wielka.
C

Choć w sondażach poparcie dla Andrzeja Dudy i PiS-u rośnie, nie wszyscy działacze partii Jarosława Kaczyńskiego tryskają optymizmem. Do coraz większej liczby osób z otoczenia prezesa zaczyna docierać, że najbliższe tygodnie to nie tylko walka o wynik Dudy, ale bój o to, jak ma w ogóle wyglądać prawa strona polskiej sceny politycznej.

Mimo początkowego oburzenia na prof. Andrzeja Nowaka coraz więcej osób na prawicy podziela pogląd, który były naczelny „Arcanów” wyraził w liście skierowanym do PiS-u na początku lutego: jeśli partia przegra wybory prezydenckie i parlamentarne, wyborcy o prawicowych poglądach zaczną szukać nowej siły, która będzie skutecznie walczyć o władzę, i nowego lidera na miejsce Jarosława Kaczyńskiego. Prof. Nowak proponował w związku z tym pójście krok dalej niż tylko wystawienie nowej twarzy w wyborach prezydenckich: poszukanie kogoś młodego, kto będzie...

5383

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]