Reklama

O dwóch Andrzejach z Krakowa, co zszokowali Prawo i Sprawiedliwość

O dwóch Andrzejach z Krakowa, co zszokowali Prawo i Sprawiedliwość

14.02.2015
Czyta się kilka minut
Konwencja kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy to największy od miesięcy sukces PiS-u. List, który niedoszły kandydat Andrzej Nowak wysłał po niej do prezesa Kaczyńskiego – największy cios w tę partię.
Andrzej Duda i Andrzej Nowak Fot. Szymon Blik / Stefan Maszewski / REPORTER
7

7 lutego do jednego z najnowocześniejszych studiów telewizyjnych w Warszawie zjechało 3500 działaczy i sympatyków PiS-u, by wziąć udział w inauguracji kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Kosztujące kilkaset tysięcy wydarzenie trwało dwie godziny: zaczęła piosenkarka Natalia Niemen, później sylwetkę kandydata nieco przydługo przedstawiał popularny na prawicy aktor Jerzy Zelnik. Mówcą w amerykańskim stylu był Lucjusz Nadbereżny, niespełna 30-letni prezydent Stalowej Woli, który wybory wygrał w pierwszej turze. W kilka minut porwał salę success story o młodym ambitnym działaczu, który postanowił zmienić otaczającą rzeczywistość. Nie było mowy o Smoleńsku, komunistach, układzie – była krytyka PO oraz szyderstwa z prezydenta Komorowskiego i premier Kopacz, ale w tle opowieści na temat marzeń młodych Polaków o pracy i normalnym państwie. Bo celem sztabowców było pokazanie PiS-u...

11343

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Cytuję autora, który cytuje Bartłomieja Sienkiewicza: "... siedem lat rządów Donalda Tuska zupełnie zmieniło polską politykę, polskie społeczeństwo i jego oczekiwania od polityki." Nowak potrafi mocno i konstruktywnie krytykować swoje środowisko polityczne. Sienkiewicz - wszystko na to wskazuje - namalował dla swoich laurkę. Platforma wniosła jakość, a nawet nową jakość do polskiej polityki. Hmmmm. Mam nadzieję, że jak pan Sienkiewicz trochę ochłonie i nabierze dystansu do bieżącej polityki to coś trochę bardziej sensownego napisze tu w Tygodniku ( jak już minie okres banicji ).

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]