Reklama

„Pieśni Chwały – Songs of Glory”

„Pieśni Chwały – Songs of Glory”

22.07.2008
Czyta się kilka minut
"Pieśni Chwały - Songs of Glory"
T

Trebunie Tutki / Twinkle Brothers

Agora

Istnieje pogląd mówiący, że etniczna muzyka wszystkich rejonów świata ma wspólny rys, wynikający z uniwersalności pewnych archetypów drzemiących w kulturach tradycyjnych. Współpraca naszych górali - Trebuniów Tutków - z Jamajczykami z Twinkle Brothers zdaje się tę tezę potwierdzać. Obie formacje to starzy znajomi - pierwszy raz połączyli siły na początku lat 90., dzięki inicjatywie Włodzimierza Kleszcza z radiowej "Dwójki", niestrudzonego propagatora zarówno muzyki reggae, jak i polskiej muzyki ludowej. Wtedy to właśnie powstały głośne płyty "Higher Heights" i "Comeback Twinkle 2 Trebunia Family". Zawarta na nich fuzja góralszczyzny i reggae spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie - albumy obsypano prestiżowymi nagrodami.

"Pieśni Chwały" to owoc kolejnego spotkania tych...

1751

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]