Reklama

Pieniądze trochę ważne

27.05.2008
Czyta się kilka minut
Kieszonkowe: od 5 do 200 zł miesięcznie. Wydatki: baterie do odtwarzacza mp3, laysy paprykowe, doładowanie komórki. Oszczędności: na prezent, na rolki, laptopa, na czarną godzinę. Już 1 czerwca raport o kieszonkowym w całości na stronie Tygodnika!

Dzieci i młodzież o sobie i swoim kieszonkowym: przeczytaj, co mówią sami »

Nie ma co dywagować, czy dawać kieszonkowe, czy nie - mówi prof. Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny. - Dzieci zdecydowanie stawiają sprawę: dawać. Dlaczego? Bo inne dzieci też dostają.

Dają więc prawie wszyscy. Nawet tam, gdzie rodzice ledwo wiążą koniec z końcem. Jak w Siennowie blisko Przeworska, w woj. podkarpackim.

Na wsi

- Dziwię się nieraz, jak sobie tu ludzie radzą - mówi dyrektorka szkoły podstawowej w Siennowie Elżbieta Nykiel, we wsi od 21 lat. - Wiele tu rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 500 zł. Jakaś dzielność jest w tych ludziach - mówi.

Dzielność, bo starają się biedę ukryć. - Dzieci noszą czyściutkie i wyprasowane białe koszule z ...

14219

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]