Reklama

Kieszonkowe: dzieci i młodzież o sobie

Kieszonkowe: dzieci i młodzież o sobie

28.05.2008
Czyta się kilka minut
Na co przeznaczają swoje kieszonkowe dzieci z dużego miasta, a na co te z małej wsi? Czy potrafią oszczędzać, czy nie widzą takiej potrzeby? Czy uważają pieniądze za ważne? Zapytaliśmy o to prawie dwustu młodych ludzi: od podstawówki po liceum. I oddajemy im głos.
/fot. KNA-Bild

"Pieniądze trochę ważne" - przeczytaj reportaż o polskim kieszonkowym... »

DUŻE MIASTO

III klasa szkoły podstawowej

KASIA: Najbardziej po szkole lubię tańczyć i chodzić z mamą na zakupy. Kieszonkowego nie dostaję, jak dostanę dobrą ocenę to otrzymuję 5 zł. Składam je na rower. Pieniądze są ważne, bo jak się ich nie ma, nie można nic kupić.

JR: Dostaję 5 zł na tydzień, wydaję to w jeden dzień.

AISHA: Gdyby nie było na świecie pieniędzy, nie byłoby zazdrości i kradzieży.

JADZIA: Nie dostaję kieszonkowego, ale gdy mama daje mi na zakupy, mogę wziąć trochę reszty. Wydaję co tydzień 2 zł - na chipsy, lizaki i prezenty. Odkładam resztę. W życiu chciałabym...

14627

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]