Reklama

Ładowanie...

Kieszonkowe: dzieci i młodzież o sobie

28.05.2008
Czyta się kilka minut
Na co przeznaczają swoje kieszonkowe dzieci z dużego miasta, a na co te z małej wsi? Czy potrafią oszczędzać, czy nie widzą takiej potrzeby? Czy uważają pieniądze za ważne? Zapytaliśmy o to prawie dwustu młodych ludzi: od podstawówki po liceum. I oddajemy im głos.
/fot. KNA-Bild

"Pieniądze trochę ważne" - przeczytaj reportaż o polskim kieszonkowym... »

DUŻE MIASTO

III klasa szkoły podstawowej

KASIA: Najbardziej po szkole lubię tańczyć i chodzić z mamą na zakupy. Kieszonkowego nie dostaję, jak dostanę dobrą ocenę to otrzymuję 5 zł. Składam je na rower. Pieniądze są ważne, bo jak się ich nie ma, nie można nic kupić.

JR: Dostaję 5 zł na tydzień, wydaję to w jeden dzień.

AISHA: Gdyby nie było na świecie pieniędzy, nie byłoby zazdrości i kradzieży.

JADZIA: Nie dostaję kieszonkowego, ale gdy mama daje mi na zakupy, mogę wziąć trochę reszty. Wydaję co tydzień 2 zł - na chipsy, lizaki i prezenty. Odkładam resztę. W życiu chciałabym...

14627

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]