Reklama

Parki bliżej

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Kolejny dobry sygnał w sprawach ochrony przyrody wysłał rząd, który opowiedział się za zmianą sposobu powoływania parków narodowych bądź zmiany granic już istniejących.
W

W ten sposób obywatelska inicjatywa „Oddajcie parki narodowi”, wsparta również przez „Tygodnik”, zyskała najważniejszego sojusznika przed decydującymi rozstrzygnięciami w parlamencie.

Nieco wcześniej ministerstwo środowiska ogłosiło program „Trzymaj z Puszczą”, w którym wykonało pół kroku w kierunku skuteczniejszej ochrony Puszczy Białowieskiej, poszerzając m.in. strefę objętą zakazem wycinki w najstarszych partiach lasu i utrzymując limity na pozyskanie drewna.

Zmiana ustawy o parkach narodowych z pewnością zostanie odebrana przez samorządowców jako cios w ich niezależność. Niesłusznie. Obowiązujące dotychczas prawo weta uniemożliwia w zasadzie jakiekolwiek negocjacje: z byle powodu władze lokalne mogą się odwrócić do stolika negocjacyjnego plecami. W komunikacie rząd podkreśla, że władze lokalne mają święte prawo do opiniowania podobnych decyzji. To prawda, i nie...

1259

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]