Reklama

Parki bliżej

Parki bliżej

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Kolejny dobry sygnał w sprawach ochrony przyrody wysłał rząd, który opowiedział się za zmianą sposobu powoływania parków narodowych bądź zmiany granic już istniejących.
W

W ten sposób obywatelska inicjatywa „Oddajcie parki narodowi”, wsparta również przez „Tygodnik”, zyskała najważniejszego sojusznika przed decydującymi rozstrzygnięciami w parlamencie.

Nieco wcześniej ministerstwo środowiska ogłosiło program „Trzymaj z Puszczą”, w którym wykonało pół kroku w kierunku skuteczniejszej ochrony Puszczy Białowieskiej, poszerzając m.in. strefę objętą zakazem wycinki w najstarszych partiach lasu i utrzymując limity na pozyskanie drewna.

Zmiana ustawy o parkach narodowych z pewnością zostanie odebrana przez samorządowców jako cios w ich niezależność. Niesłusznie. Obowiązujące dotychczas prawo weta uniemożliwia w zasadzie jakiekolwiek negocjacje: z byle powodu władze lokalne mogą się odwrócić do stolika negocjacyjnego plecami. W komunikacie rząd podkreśla, że władze lokalne mają święte prawo do opiniowania podobnych decyzji. To prawda, i nie...

1259

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]