Reklama

Papież czyta „Tygodnik”

Papież czyta „Tygodnik”

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Nawet w Watykanie przyznawał, że uzależnił się od cotygodniowej lektury pisma.
N

Na 40. rocznicę założenia „Tygodnika Powszechnego” w 1985 r. Jan Paweł II zaprosił jego ówczesnych redaktorów do Watykanu na prywatną audiencję. Podczas tego spotkania papież dziękował za pracę dla Polski i Kościoła, szczególnie za „możliwość współpracy do końca, może nawet jeszcze i ze Stolicy Piotrowej, może nawet ze Stolicy Piotrowej bardziej niż kiedykolwiek”.

Zauważył jednak znaczącą różnicę: jako młody współpracownik, biskup czy kardynał otrzymywał honorarium, a teraz – jak przyznał – „koniec”.

Kiedy w 1945 r. w krakowskiej kurii grupa młodych dziennikarzy zakładała „Tygodnik”, Karol Wojtyła był jeszcze klerykiem.

„Pamiętam, jakim wydarzeniem dla mnie w tamtych czasach były narodziny tego pisma i jego pierwsze numery, które zacząłem bardzo regularnie i skrupulatnie czytać. Stworzył się nawyk tak silny, że nawet przeniesienie z Krakowa do Rzymu nie wyzwoliło...

4818

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]