Reklama

Państwo Platformy

Państwo Platformy

06.07.2010
Czyta się kilka minut
PO ma dziś władzę, o jakiej marzyli wszyscy reformatorzy. Władzę, która może przewrócić w głowach ludziom słabym. Nie ma powodów, by się tego obawiać, ale nie należy też robić sobie wielkich nadziei.
P

PO kontroluje trzy główne ośrodki władzy: Sejm, rząd i pałac prezydencki. Do stanowienia prawa wystarczy jej koalicja z PSL - nie musi już ciułać głosów w opozycji, by odrzucić weto prezydenckie, bo weta raczej nie będzie.

Koalicja z PSL wydaje się stabilna. Politycy Platformy i ludowcy ustalili, że będą razem do końca kadencji. - Nie ma tu wielkiej miłości, ale jest też obustronne przekonanie, że nic lepszego się nie wymyśli - mówi polityk PSL. - Oni nie wymagają od nas bezwzględnej lojalności, my mamy długie doświadczenie w byciu drugą siłą. To najlepiej działająca koalicja 20-lecia.

Platformie sprzyja duża część mediów prywatnych - oczywiście na tyle, na ile sprzyjać mogą komuś firmy walczące o widzów i rynkowy byt. Wkrótce ucichnie też skierowana przeciw PO kanonada z telewizji publicznej: Sejm, Senat i Bronisław Komorowski (jeszcze jako...

8245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]