Reklama

Państwo Platformy

Państwo Platformy

06.07.2010
Czyta się kilka minut
PO ma dziś władzę, o jakiej marzyli wszyscy reformatorzy. Władzę, która może przewrócić w głowach ludziom słabym. Nie ma powodów, by się tego obawiać, ale nie należy też robić sobie wielkich nadziei.
P

PO kontroluje trzy główne ośrodki władzy: Sejm, rząd i pałac prezydencki. Do stanowienia prawa wystarczy jej koalicja z PSL - nie musi już ciułać głosów w opozycji, by odrzucić weto prezydenckie, bo weta raczej nie będzie.

Koalicja z PSL wydaje się stabilna. Politycy Platformy i ludowcy ustalili, że będą razem do końca kadencji. - Nie ma tu wielkiej miłości, ale jest też obustronne przekonanie, że nic lepszego się nie wymyśli - mówi polityk PSL. - Oni nie wymagają od nas bezwzględnej lojalności, my mamy długie doświadczenie w byciu drugą siłą. To najlepiej działająca koalicja 20-lecia.

Platformie sprzyja duża część mediów prywatnych - oczywiście na tyle, na ile sprzyjać mogą komuś firmy walczące o widzów i rynkowy byt. Wkrótce ucichnie też skierowana przeciw PO kanonada z telewizji publicznej: Sejm, Senat i Bronisław Komorowski (jeszcze jako...

8245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]