Reklama

Państwo do kontroli

Państwo do kontroli

24.11.2014
Czyta się kilka minut
Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK: Firma informatyczna, która obsługiwała wybory, złożyła ofertę również nam. Nie zdecydowaliśmy się.
P

PAWEŁ RESZKA: Coś złego stało się w Polsce?
KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrząc na ostatnie 25 lat, mogę powiedzieć, że stało się wiele dobrego. W 1989 r. dochód na głowę mieszkańca był mniejszy niż na Ukrainie, państwo było bankrutem, który nie był w stanie spłacać swoich długów. Pamiętając o tym, mamy prawo czuć się dumni i powiedzieć: „Udało się wiele”. Ale w NIK patrzymy też na szczegóły. A w szczegółach nie wszystko wygląda tak optymistycznie.
No to mówmy o szczególe, który wywołał potężny kryzys. PKW nie potrafiła normalnie policzyć głosów w wyborach samorządowych.
Bez wątpienia sprawa jest bardzo poważna. Istotą demokratycznego państwa prawa jest możliwość wyboru swoich przedstawicieli na różnych szczeblach: od gminnego do prezydenta. Każdy obywatel musi mieć absolutną pewność, że sposób organizacji i...

16888

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]