Reklama

Ładowanie...

Pani na komendzie

03.08.2015
Czyta się kilka minut
Na początku mojej pracy od pana z kadr usłyszałam, że w policji mądrych kobiet nie potrzeba.
Nadinsp. Irena Doroszkiewicz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, 30 lipca 2015 r. Fot. Grażyna Makara
A

ANNA GOC: Chciałabym z Panią porozmawiać o kobietach w policji.

NADINSP. IRENA DOROSZKIEWICZ, pierwsza kobieta, która została generałem policji: Stygmatyzujemy je.

My?

Ci, którzy mówią, że policjantki nie mają tych samych praw, co policjanci.

Mają?

Tak. Płeć, owszem, odgrywa rolę, ale głównie wtedy, kiedy trzeba użyć siły fizycznej. W innych sytuacjach nie. Proszę sobie zestawić policjantkę i policjanta, którzy prowadzą dochodzenie. Czym oni się różnią?

To skąd, Pani zdaniem, tyle głosów, że kobiety w policji są traktowane gorzej od swoich kolegów?

Przez długi czas w policji (i wcześniej w milicji) kobiet nie było. A kiedy były, to siedziały za biurkiem. Sama się o tym przekonałam, kiedy skierowano mnie na początku do pracy w sekretariacie. Zaczynałam...

14892

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]