Reklama

Ładowanie...

OZÓR DO CZYNU, CZYNY DO CHRZANU!

05.04.1959
Czyta się kilka minut
Z

Zaznaczam, dla uniknięcia nieporozumień, że tytuł powyższy wzięty jest z wiersza Tuwima „Ozór na szaro”, stanowiącego poetycką polemikę ze słynnymi „Skumbriami w tomacie” Gałczyńskiego. Cytat ów bardzo mi pasuje do tematu, a temat mam nader pasjonujący. Przed paru dniami skłonny byłem przypuszczać, że nie ma już w Polsce nadających się dla felietonisty, a płodnych i podniecających tematów. Tymczasem w „Życiu Warszawy” przeczytałem z lekka podszczuwającą reklamkę ostatniego numeru tygodnika „Stolica”, w którym, jak podawało „Życie”, mnogo luda gardłuje za szybką odbudową Zamku Warszawskiego. Temat ten mnie pasjonuje, kiedyś już o nim pisałem, więc rzuciłem na się na „Stolicę” jak zgłodniała mucha na świeży ekskrement. I rzeczywiście. Przeczytałem w tym piśmie artykuły o odbudowie Zamku (m.in. wypowiedź samego profesora Stanisława Lorentza) i – bardzo się zdenerwowałem. Zdenerwowanie...

11332

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]