Reklama

Co będzie z nami?!

Co będzie z nami?!

03.12.2007
Czyta się kilka minut
Nowa sytuacja polityczna w Polsce cieszy Kisiela, ale i niepokoi. Obawia się o to, czy na wolnym rynku mediów "Tygodnik" będzie zauważany. Ale to nie obawy o przyszłość "Tygodnika" inspirują Kisiela. On się obawia o siebie...Ks. Adam Boniecki.
M

MOTTO:

"Aż ta formacja, co go znała,

Stanie się już niezrozumiała,

I jaka była w nim trucizna

Najlepszy spec się już nie wyzna"

Czy "Tygodnik" przetrwa? W numerze świątecznym napisałem był, że teraz to już chyba przetrwa, a "moce piekielne nie zwyciężą Go". Piekielne to może i nie - ale zamilknie w inny sposób - bez rozgłosu. Nie wspomina się o nim nigdzie, nie polemizuje się z nim, kupić go nie można bo znika z kiosków jak pasta do butów, "Ruch" nie przyjmuje nowych prenumerat, bo w rezultacie cóż Go ("Tygodnik" nie "Ruch") czeka? "I oślina pośród jadła - z głodu padła". Zemrze na anemię, na brak dopływu krwi - a my z nim. A nawet jeśli będzie żył, to cóż to za życie? "Czymże ten człowiek? - upiorem". W okresie bezpośrednio powojennym "Tygodnik" działał po prostu kolorytem, barwą tego co napisał...

11881

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]