Reklama

Otwieranie ran

Otwieranie ran

19.09.2016
Czyta się kilka minut
Nowy dokument Pawła Łozińskiego, choć w zasadzie ogranicza się do rejestracji kolejnych sesji psychoterapeutycznych i skupia się na „gadających głowach”, wydobywa ogromny potencjał z kina dokumentalnego.
N

Niewiele już pozostało miejsc, do których kamera dokumentalisty nie miałaby wstępu. Należy do nich na pewno konfesjonał, ale też gabinet psychoterapeuty. Jeśli nawet odwiedzający te miejsca nie mieliby nic przeciwko upublicznieniu swojej najgłębszej intymności, istnieją regulacje, które utrzymują ją w ścisłej tajemnicy. Paweł Łoziński w swoim najnowszym dokumencie „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”, nagrodzonym m.in. Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym, znalazł sposób, by zachować tę poufność, a jednocześnie pokazać z bliska, czym jest psychoterapia. Widz staje się świadkiem tego, w czym „na żywo” nie wolno by mu było uczestniczyć. Ale czy tylko świadkiem?
W gabinecie prof. Bogdana de Barbaro siedzą obok siebie dwie kobiety: matka i jej dwudziestokilkuletnia córka. To „obok” ma tu ogromne znaczenie. Ewa i Hania mają rozmawiać z siedzącym naprzeciwko...

4089

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]