Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Ostrzegam

Ostrzegam

16.04.2018
Czyta się kilka minut
Po odsłonięciu pomnika na placu Piłsudskiego trzech panów w garniturach rozmawiało w TV Republika o wszystkich naszych polskich sprawach. Nie bardzo ich słuchałem, miałem inną robotę.
N

Nagle dotarło do mnie, że mówią o nas, to jest o „Tygodniku Powszechnym”. Jeden z panów zauważył, że są pisma, które „rozmywają katolicyzm”, jak „Tygodnik”, na co drugi powiedział, że to oczywiste, bo „Tygodnik” jest własnością TVN.

Nie wiem, ile osób ogląda TV Republika, ale wiem, że ci, którzy wtedy oglądali, otrzymali w krótkiej wypowiedzi trzy fałszywe informacje, jeśli liczyć tę o „rozmywaniu”. Nie jest wcale oczywiste, kto i co „rozmywa”. Fałszywa była informacja o własności, bo „Tygodnik” nie jest ani nigdy nie był własnością TVN. Owszem, w latach 2007-11 koncern ITI był współwłaścicielem pisma, od czerwca 2008 r. nawet współwłaścicielem większościowym. ITI jednak w roku 2011 kapitałowo się ze spółki wycofało i jedynym właścicielem pozostała Fundacja Tygodnika Powszechnego. Nabywając udziały w „Tygodniku”, ITI zobowiązało się nie ingerować ani w redagowanie, ani w treść...

3940

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

wszystko fajnie, może nawet trochę zabolało, kiedy dotknęło osobiście i ja to rozumiem - ale podobny apel należałoby też chyba wystosować do wiernych w kontekście przemów, na-kazań i za-kazań jakie wygłaszają do nich polscy biskupi, na życzenie podam nazwiska szczególnie w rozcieńczanie mózgów zaangażowanych hierarchów - z ambon też niezła kaszanka się wylewa nieraz, a publika też wcale liczna

„Odbiorcy wszelkich mediów, na litość Boską, nie dajcie robić sobie wody z mózgu” Brzmi to jak wołanie o deszcz na pustyni. Wodę z mózgu robi nam się od maleńkości, nie chcę używać słowa - poczęcie. Tak, tak pierwszymi manipulatorami naszej osobowości są nasi rodzice. To oni uczą nas kłamać, karząc schlebiać starej ciotce, uściskać i ucałować to wstrętne oślizgłe babsko, w zamian za jakąś nagrodę. Potem ciągle się miotamy miedzy - jesteś jeszcze za mały na to, albo już jesteś za duży, aby chcieć to czy tamto. Miotamy się tak rosnąc i malejąc bez przerwy, poważniejąc gdy czeka nas jakaś praca do wykonania i głupiejąc gdy chcemy się bawić. Ten stan permanentnej nie-stabilizacji dorośli określają u dzieci i młodzieży głupim wiekiem, choć nie jest prawdą, że mądrość przychodzi z siwym włosem. Wiem już to na pewno po sobie, rówieśnikach i pokoleniu moich rodziców, którzy odchodzą na „tamtą” stronę. Ich pokolenie jest żywym obrazem i dowodem na to, że wszystko czego nas uczyli, czego od nas wymagali, jakie stawiali nam cele jest niewiele warte. Starość odkrywa ich prawdziwe oblicze. To prawda, że nie słuchamy przekazu płynącego innym nurtem niż preferowanym przez nas. Te preferencje kiedyś w nas wtłoczono siłą, lub podstępem,odbywało się to na wszystkich etapach naszego rozwoju. Wielu z nas własny rozwój kończy bardzo szybko nawet w wieku 20 lat, inni wcale się nie rozwijają i są gotowi na przyjmowanie gotowych wzorców sporządzanych przez speców od marketingu. Tych szukających jest na prawdę niewielu, a odpornych na manipulację chyba nie ma wcale. Nikt nas nie uczy jak poruszać się w gąszczu medialnym, jak obnażać ściemy, kłamstwa i manipulacje. Wszystko to są narzędzia władzy świeckiej i duchowej, więc jak ominąć szerokim łukiem kogoś kto jest wszechobecny i otacza nas niczym powietrze.

odpowiedzialność - Winston Churchill. Odwracając; odpowiedzialność może prowadzić do wielkości ©

"Kiedy więc zauważycie, że próbują za was myśleć, ideologicznie was pochłaniać, strzeżcie się ich jak zarazy."... Ostrzeżenie b. ważkie, ale jak z jednej strony "nie gasić ducha"-totalnym sceptycyzmem, cynizmem i nihilizmem; a z drugiej strony nie popaść w (nad)gorliwość zaślepionego fundamentalizmu? Obie opcje są niebezpieczne dla spełnienia swego człowieczeństwa i tworzenia społecznej wspólnoty materialnego i duchowego progresu. Do panów z TV Republika miałbym taką uwagę i ostrzeżenie: choć powołujecie się na "prawość" i "wiarę katolicką", to jednak brniecie coraz głębiej w lewacką negację prawdy(subiektywizm i utylitaryzm propagandowy) i herezję integryzmu-wykorzystywania Kościoła dla doraźnych celów politycznych. Niestety, ale w Polsce, rzeczywista prawica jest tylko marginesem życia społecznego-politycznego. Podobnie jak katolicka ortodoksja jest praktykowana tylko przez nielicznych i bez medialnego nagłośnienia za pomocą "katolickiego głosu". Jako narodowy ogół, to chyba mentalnie wpadliśmy w lewoskrętny korkociąg (łącznie z wieloma tzw. ludźmi Kościoła), z którego oby udało się wyjść, zanim dojdzie do kolizji z ziemią...

ze jestescie JEZUSA /Jezusowi/ ; a nie zadnego innego falszywego proroka i ze idziecie stale z nami w drodze do Emaus.

Drogi Adasiu. Dziś wysłałem paczkę do ciebie z listem. Paczka zostanie dostarczona na adres; Tygodnik Powszechny, ul. Wiślana 18, 31-007 Kraków. Przesyłkę możesz śledzić na stronie ===> http://emonitoring.poczta-polska.pl===> Numer przesyłki to: 00259007733690562248. Przesyłka w najbliższych godzinach powinna widnieć w systemie poczty. Co dopiero wróciłem z poczty.

To nie ma związku ani z ks. Bonieckim, ani Zgromadzeniem Księdza. Ale postanowiłam o tym napisać. I robię to, bo się nie zgadzam z tym co usłyszałam. Najpierw było kilka okrągłych słów, potem dowcip o bacy i pytanie: Po czym zna nas Pan Bóg i odpowiedź samemu sobie: po mordzie, tak po mordzie. I kilka razy jeszcze jak to "po mordzie" zna nas Pan Bóg. Otóż (i Pan Bóg o tym wie) jeżeli Pan Bóg ma mnie znać po mordzie, to wolę by mnie nie znał wcale.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]