Reklama

Orlik może latać wyżej

Orlik może latać wyżej

23.07.2012
Czyta się kilka minut
O tym, jak wielkim sukcesem okazały się Orliki, wie każdy, kto choć raz w ciągu tych wakacji podróżował przez Polskę.
W

W całym kraju małych obiektów sportowych, zbudowanych w ramach programu rządowo-samorządowego, jest 2271; tylko w 2011 r. skorzystało z nich prawie 10 mln dzieci i młodzieży oraz ponad 2,5 miliona dorosłych. Ogłoszony przez ministerstwo sportu (opisany przez prasę codzienną i skrytykowany przez opozycję) konkurs na zorganizowanie kampanii społecznej reklamującej spędzanie na nich wolnego czasu jest więc kompletnie niepotrzebny.

Co nie znaczy, że przeznaczonych na tę kampanię pieniędzy nie można wydać sensownie. Znane także w resorcie sportu badania na temat funkcjonowania Orlików mówią, że aby stały się one prawdziwymi centrami społecznej zmiany, aktywizującej także kobiety, seniorów czy osoby niepełnosprawne, potrzebne jest przede wszystkim wsparcie zatrudnionych na tych obiektach animatorów. O tym, że na Orlikach można zorganizować wiele wydarzeń wykraczających poza sport (...

1450

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]