Reklama

Organizm i mechanizm

Organizm i mechanizm

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Peter Carey: CHEMIA ŁEZ –

– 21 kwietnia 2010 i 20 czerwca 1854: te dwie daty stanowią początek dwóch opowieści. Opowieści, choć od razu powiązane ze sobą postacią głównej bohaterki, toczą się zrazu równolegle, by później wzajemnie się splątać. Ta druga staje się przy tym coraz wyraźniej komentującym lustrem pierwszej, czasem wręcz – choć dawno zamknięta – determinuje działania postaci współczesnych.
„Umarł, a mnie nikt nic nie powiedział” – mocne pierwsze zdanie otwiera historię Catherine, specjalistki od konserwacji starych zegarów pracującej w londyńskim Muzeum Swinburne. Umarłym jest jej starszy kolega z pracy, a zarazem kochanek od trzynastu lat. Matthew Tindall, którego zabił rozległy zawał serca, miał jednak rodzinę i swój związek z Catherine utrzymywał w tajemnicy. Catherine nie ma więc prawa do publicznej żałoby, nie pójdzie nawet na pogrzeb ukochanego, a swój ból przeżywać...

4275

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]