Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Ordynator skazany za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej

Ordynator skazany za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej

13.10.2015
Czyta się kilka minut
Zapadł wyrok w sprawie opisywanej przez „Tygodnik”.
Ewa Kozińska z synem Mateuszem, 2012 r. / fot. Archiwum prywatne
P

Przed Sądem Rejonowym w Radziejowie zapadł wyrok w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej przez ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego miejscowego szpitala. Oskarżony Andrzej L. otrzymał wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

O sprawie pisaliśmy na łamach „TP” w lutym 2015 roku w reportażu dotyczącym fałszowania dokumentacji medycznej, co zakończyło się śmiercią jednego i kalectwem drugiego noworodka.

Wyrok nie jest prawomocny.

Przeczytaj: Śmierć jednego noworodka i kalectwo drugiego. Fałszowanie dokumentacji medycznej i kolejne zawiadomienia do prokuratury. Brak winnych” - reportaż Piotra Litki

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]