Reklama

Ołowska „Głównie dla kobiet”

Ołowska „Głównie dla kobiet”

25.01.2021
Czyta się kilka minut
P

Prace Pauliny Ołowskiej – a także zaproszonych do współpracy przez artystkę Karoliny Jabłońskiej, Dominiki Olszowy, Agaty Słowak i Natalii Załuskiej – przez najbliższe pół roku obejrzą zwiedzający amerykańskie SCAD Museum of Art w Savannah. Tytuł wystawy nawiązuje do „przewodnika po miłości” napisanego w latach 60. „przede wszystkim dla żon” przez Roberta Charthama. Publikujący pod pseudonimem angielski seksuolog starał się upowszechnić niepopularny pogląd, że przyjemność podczas stosunku może czerpać nie tylko mężczyzna. Ołowska przejmuje narrację Charthama, przekazując głos w sprawie własnej seksualności kobietom. Mocny, feministyczny akcent położony zostaje na ironiczne podejście do męskiej i narodowej megalomanii, podkreślają organizatorzy, zwracając jednocześnie uwagę na kontekst, w jakim powstawała wystawa – niedawny wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]