Reklama

Okna

Okna

09.01.2017
Czyta się kilka minut
Jedno z moich najstarszych wspomnień związane jest z oknem. Znajdowało się ono w kuchni niewielkiego mieszkania. Mieszkanie – na parterze zwykłego bloku. A blok stał w niewielkim, prowincjonalnym mieście.
O

Okno od pokoju wychodziło na banalne podwórze – ograniczone ścianą bliźniaczego bloku. Czasem w deszczu zdawało się, że nie ma drugiego domu. Tylko ten nasz odbija się w kroplach. Ten widok nie był wcale interesujący.
Dlatego sadzano mnie na kuchennym parapecie. Tu za oknem był zdziczały trawnik, o który nikt nie dbał. Widok ograniczał średniowieczny mur z czerwonej cegły, natomiast z lewej jego strony – w miejscu, gdzie dawno temu była jedna z bram wjazdowych do miasteczka – widać było młyn. Tam tłoczyły się furmanki pełne zboża. Ludzie uwijali się od samego rana. Jakaś skomplikowana maszyneria zamieniała złote ziarenka w pełne mąki worki. Fascynujące. Mogłem patrzeć godzinami. Ale mur był jeszcze ciekawszy. Zdawało mi się, że skrywa jakąś tajemnicę. Najpierw widziałem tylko czerwone cegły. I górujący ponad nimi czubek drzewa. To było drzewo iglaste. Czasem chwiało się na...

3753

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]