Reklama

Odpowiedź

Odpowiedź

09.12.2013
Czyta się kilka minut
1. Wacław Krupiński w przywołanym przeze mnie artykule („Nie-boska prowokacja w Starym Teatrze. Aktorzy odchodzą” z 22 listopada) pisał:

„Wiemy jednak nieoficjalnie, że [aktorzy, którzy odmówili udziału w inscenizacji »Nie-Boskiej«] nie chcieli brać udziału w spektaklu, który – wszystko na to wskazuje – jest wielką prowokacją, niemającą nic wspólnego z tekstem wieszcza” i dalej przytacza anonimowo zdanie aktora: „Ani raz nie pracowaliśmy z tekstem Krasińskiego, ale uczestniczyliśmy w kolejnych prowokacjach, z których miała się wyłonić teza o współodpowiedzialności narodu polskiego za antysemityzm”. Nie trzeba przenikliwej lektury – a Redaktor Marek Kęskrawiec okazał się uważnym czytelnikiem, przynajmniej mojego tekstu – aby wyciągnąć stąd wniosek, że „prowokacja”, o której pisze Krupiński, wiąże się z tematem antysemityzmu.

2. „Dziennik” wykorzystał – anonimowe – głosy aktorów Starego Teatru, które miały skompromitować reżysera Olivera Frljicia. Uważam, że „donos” jest odpowiednią nazwą dla...

1648

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]