Reklama

Ładowanie...

Odpowiedź

09.12.2013
Czyta się kilka minut
1. Wacław Krupiński w przywołanym przeze mnie artykule („Nie-boska prowokacja w Starym Teatrze. Aktorzy odchodzą” z 22 listopada) pisał:

„Wiemy jednak nieoficjalnie, że [aktorzy, którzy odmówili udziału w inscenizacji »Nie-Boskiej«] nie chcieli brać udziału w spektaklu, który – wszystko na to wskazuje – jest wielką prowokacją, niemającą nic wspólnego z tekstem wieszcza” i dalej przytacza anonimowo zdanie aktora: „Ani raz nie pracowaliśmy z tekstem Krasińskiego, ale uczestniczyliśmy w kolejnych prowokacjach, z których miała się wyłonić teza o współodpowiedzialności narodu polskiego za antysemityzm”. Nie trzeba przenikliwej lektury – a Redaktor Marek Kęskrawiec okazał się uważnym czytelnikiem, przynajmniej mojego tekstu – aby wyciągnąć stąd wniosek, że „prowokacja”, o której pisze Krupiński, wiąże się z tematem antysemityzmu.

2. „Dziennik” wykorzystał – anonimowe – głosy aktorów Starego Teatru, które miały skompromitować reżysera Olivera Frljicia. Uważam, że „donos” jest odpowiednią nazwą dla...

1648

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]