Reklama

Naród robi sceny

Naród robi sceny

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Jan Klata, dyrektor Starego Teatru: Kraków pielęgnuje własny lub cudzy spoczynek na wyimaginowanych laurach. To konformizm, który z całą pewnością w Starym Teatrze nie będzie nam się zdarzał. Dlatego że mamy obowiązki wobec Narodowej Sceny.
Fot. Natalia Dobryszycka / EAST NEWS
J

JUSTYNA NOWICKA: W Sukiennicach hałas, w Jamie Michalikowej duszno, dopiero kawiarnia Europejska na Rynku Głównym spełniła dziś Pana oczekiwania.
JAN KLATA: O tak, spełniła z nawiązką. Natomiast w jamach czuję się niepewnie.
W Jamie, mam wrażenie, dopadło Pana wszystko to, z czym kojarzy się Panu Kraków – brak świeżego powietrza, osaczenie, krzywo zawieszone obrazy.
Duszna mentalnie, krzywo zawieszona tradycja jest problemem. Rozdarta pomiędzy jamą a kopcem.
„Wawel na mnie nie działa, Kraków też nie zachwyca” – takich deklaracji nie brakuje w Pana wypowiedziach.
Trzeba przyznać, że jest szeroki oddźwięk. Pośród tych wszystkich maili, które ostatnio przychodzą do Starego Teatru, jeden zachęcał mnie, abym w ramach pokuty „udał się na Wawel i wąchał mgłę o poranku”.
Może po prostu...

20156

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]