Reklama

Odnaleziony notes (4)

Odnaleziony notes (4)

08.03.2021
Czyta się kilka minut
8

8 czerwca. Pustawy embraer z Okęcia. Rzuca. Rosjanin w dresie z wielkim napisem „Russia”. Nad Moskwą burze i 17 stopni. Lądujemy w porywistym wietrze i deszczu. Banał, nuda latania, cena prędkości. Łapię się na tym, że tęsknię za Rosją. Brzmienie rosyjskiego sprawia mi przyjemność. Zainfekowany przez komunizm? Ale przyjechałem do tego kraju jako dorosły człowiek, gdy teoretycznie wiedziałem wszystko o jego dawnej i dzisiejszej grozie.

Airbus 300. Jekaterynburg, Tiumeń, Nowosybirsk, Ułan Ude, Ulaangom, Ułan Bator. To wszystko wyświetla się na ekranie nad przejściem. Lecimy pod prąd nocy. W ciemnościach. Kiedyś widziałem pożar tajgi, gdy leciałem nad Syberią. Czerwoną plamkę w czarnej otchłani.

5 czerwca. Pekin. Od początku mi się spodobało. Siwa mgła jak rozpylony gaz w drodze z lotniska. Szare topole. 80 juanów. Dokładnie tyle, ile w Lonely Planet. Kierowca uchyla okno...

4316

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

klimatyczne

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]