Reklama

Ładowanie...

Odkrycie w Meksyku

Odkrycie w Meksyku

22.01.2018
Czyta się kilka minut
Badaczom z Great Maya Aquifer Project udało się znaleźć przejście łączące dwa podwodne systemy jaskiń: Sac Actun i Dos Ojos na półwyspie Jukatan.
PREDRAG VUCKOVIC / ISTOCK / GETTY IMAGES
P

Połączony system ma długość 347 km, co czyni go największym tego typu obiektem na świecie. W zalanych dziś jaskiniach odnaleziono ponad sto miejsc archeologicznych, dokumentujących życie pierwszych kolonizatorów Ameryki, a także cywilizacji Majów, dla których jaskinie były miejscem religijnych rytuałów. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]