Reklama

Odgłosy kuźni

19.01.2015
Czyta się kilka minut
Przykład? Proszę bardzo. Dzwoni urzędniczka z miasta, powiedzmy, powiatowego.
C

Chcielibyśmy zaprosić pana na takie a takie obchody. Prosimy o wygłoszenie wykładu, ten wykład potem będzie wydrukowany w książce. Zwracamy koszta, o ile przyjedzie pan drugą klasą. Samochód? Bardzo mi przykro. Chodzi o uczczenie tego a tego. Może pan też spotkać się z młodzieżą. Wykład będzie wydrukowany. Honorarium 150 złotych. Brutto. Tak, brutto. Za wszystko. Bardzo mi przykro. Cały dzień? Oczywiście, mogę zarezerwować hotel. Mamy takie pokoje obok stadionu”. „Wie pani, nie jestem w stanie przyjąć tej propozycji. Przygotowanie takiego wykładu to co najmniej dwa, trzy dni pracy. Myślenia. W dodatku ma być drukowany. Do tego jazda przez pół dnia, nocleg i kolejne pół dnia w podróży. Pani zgodziłaby się za 150 złotych brutto?”. „Bardzo mi przykro. Mamy tu lokalną telewizję. Zrobią z panem wywiad. I zapraszam na kolację. Ja wiem, że poetom się nie przelewa. Ale taki mamy budżet”. „...

4423

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]