Reklama

Ocierającym łzy

Ocierającym łzy

01.06.2010
Czyta się kilka minut
I każdą łzę otrze Bóg z ich oczu. Ap 7, 17
D

Dni dramatycznej walki z powodzią stanowiły dla wielu osób okres solidarnego ocierania łez z oczu, w których pojawiły się oznaki rozpaczy i załamania. Odbudowanie nadziei okazało się nie mniej ważne niż odbudowanie zniszczonych domostw. Przekonałem się o tym, gdy usłyszałem pełen bólu śpiew mieszkańców zalanej wioski: "Z tej biednej ziemi, z tej łez doliny...".

Rychło zauważyłem jednak, że nawet z doliny łez można próbować uczynić teren atrakcji turystycznej. Kiedy bowiem po Mszy świętej przejeżdżałem do innego ośrodka dla powodzian, zauważyłem, że na pagórkach koło Kazimierza nad Wisłą zaroiło się od gapiów podglądających zalane budynki. Niektórzy z nich korzystali z lornetek teatralnych, inni wpatrywali się w lunety przypominające epokę Galileusza. Z ożywieniem typowym dla kibiców obserwowali okna domów, do których ktoś próbował dotrzeć, aby zabrać jakieś...

2224

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]