Reklama

Obudź się, Kościele!

Obudź się, Kościele!

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Po tych obrazach, które można było zobaczyć w relacji z warszawskiego marszu 29 września, chciałoby się raczej zawołać: „Obudź się, Kościele!”.
O

Obudź się, polski Kościele, bo nie we śnie, lecz na jawie zaczyna Cię prowadzić samozwańczy przywódca, nienasycony swoimi wpływami, swoim medialnym imperium, swoją pozycją polityczną. Prowadzi Cię tam, gdzie widzi swój interes, a nie dobro wspólne. Chce dzielić, a nie łączyć, obalać, a nie budować. Kroczy odważnie, otoczony bezkompromisowymi politykami tylko jednej partii i jednej centrali związkowej. Ten jego marsz, z politycznymi okrzykami w świątyniach i na cmentarzach, trudno będzie zatrzymać. Nie będzie łatwo skleić społeczności wierzących, tak skutecznie podzielonej na prawdziwych katolików i tych pozostałych, niesympatyzujących z Radiem Maryja. Aby podział ten uczynić głębszym i trwalszym, w kryterium tego podziału włączył on jeszcze patriotyzm i polskość. Nawet w kierunku kapłanów wołali już jego zwolennicy: „Gestapo!”. To już się stało. I ten marsz trwa nadal. Wielu zadaje...

1320

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]