Reklama

O pluciu bawarskim

O pluciu bawarskim

06.03.2005
Czyta się kilka minut
Wiadomość o nowej polskiej edycji Mein Kampf Adolfa Hitlera wzbudzi zapewne złośliwe i podłe komentarze kręgów niechętnych Polsce. To z kolei powinno wywołać pełne oburzenia reakcje członków tych rodzimych ugrupowań politycznych, które na forum europejskim zadają kłam enuncjacjom kręgów niechętnym Polsce.
T

Tak się jednak składa, że niektóre z tych ugrupowań zajmują się - pro domo sua - promocją i kolportażem “Protokołów Mędrców Syjonu", a więc utworu, z którego obficie czerpał Adolf Hitler pisząc “Mein Kampf". Wedle komunikatu Polskiej Agencji Prasowej władze Bawarii (która jest dysponentem praw do spuścizny po Hitlerze) mają zamiar wystąpić o wstrzymanie polskiej edycji “Mein Kampf", a to w celu “zapobiegania szerzeniu idei hitleryzmu". Idę o zakład, że kręgi, które - pro domo sua - uważają cenzurę za niezbędny instrument polityki Nowego Państwa, potraktują inicjatywę bawarską jako zamach na wolność słowa, to ukochane dziecię młodej demokracji.

Tak czy inaczej: nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!

Ale w którą?

792

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]