Reklama

O cnocie klęski

O cnocie klęski

28.11.2016
Czyta się kilka minut
Niewątpliwie są pośród nas amatorzy, którzy formułując swe poglądy kierują się przede wszystkim marzeniem posiadania auta elektrycznego.
P

Perspektywa takiego posiadania została przecież, jakiś czas temu, nakreślona przez przedstawicieli obecnego rządu. Zważmy, że jest to szalenie interesujące spoiwo i że ciekawe byłoby szczegółowe zbadanie tej grupy, jej preferencji, odporności bądź jej braku na przyswajanie marzeń o charakterze zarówno technologicznym, jak i politycznym. Nie ulega jednak wątpliwości, że musi to być na oko zbiorowość raczej mała, bez większego wpływu na otaczający nas świat, więc może szkoda i czasu, i atłasu na krępujące wiwisekcje. Mimo to uznajemy, że temat jest godzien uwagi. Mamy tu na myśli projekty polityków działające na masy. Projekty uruchamiające wielkie rzesze, czy wręcz rzesze dominujące, a tym samym decydujące.
Oto od dość już dawna z zapałem i zainteresowaniem studiujemy analizy wyborów, które już się odbyły bądź odbędą się niebawem. I tu, i tam, i siam. Wiele takich opinii czytamy...

4243

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie Manhattany nam potrzebne, ale rozdać wszystko co mamy i czekać, aż Turcy nazwą nas Mikołajem Europy. Niemcy nas tak nie nazwą, a Francuzi zapytają dlaczego o tym nie wiedzieli.

.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]