Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Nowy mniszy zakon

Nowy mniszy zakon

17.09.2018
Czyta się kilka minut
Dwaj kolumbijscy księża po zakończeniu nowenny otworzyli przeglądarkę internetową i poprosili Boga, by wskazał im drogę.
B

Był rok 2013. Manuel Agudelo Marin i Hector Nagles Santa, księża z ponad 20-letnim stażem, od dawna chcieli zmienić styl życia na kontemplacyjny, ale nie odpowiadał im żaden zakon. Na ekranie wyświetliło się zdjęcie Marie-Adèle Garnier. To mistyczka (zm. 1924), założycielka konwentu w Tyburn (Londyn), żeńskiej benedyktyńskiej wspólnoty żyjącej kultem Eucharystii i Najświętszego Serca Jezusa (akcentującym miłość Chrystusa do Ojca i ludzi). Skontaktowali się z mniszkami, ale te nie wiedziały, co im doradzić. Nieoczekiwanie w grudniu 2017 r. w archiwum klasztoru znaleziono 33-stronicowy tekst autorstwa Garnier: opartą na regule św. Benedykta wizję męskiego zakonu realizującego charyzmat z Tyburn. Marin i Santa w sierpniu 2018 r. przyjechali do Europy i zaczęli postulat (ich klasztor powstanie w Kolumbii). Tym samym w Kościele powstał nowy zakon mniszy. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]