Reklama

Ładowanie...

Zmarł Paweł Śpiewak

Zmarł Paweł Śpiewak

31.03.2023
Czyta się kilka minut
​​​​​​​Był profesorem socjologii i historykiem idei. Dla „Tygodnika” przez wiele lat poza publicystyką społeczną i polityczną pisał rozważania na temat Tory. Miał 72 lata.
Paweł Śpiewak / Grażyna Makara
W

W 2013 otrzymał Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera w kategorii „pisarstwo religijne lub filozoficzne” za całokształt twórczości. Za książkę „Midrasze. Księga nad Księgami” z 2004 r. został nominowany do „Nike”. Do jego ważnych prac z dziedziny socjologii i historii idei należą „Ideologie i obywatele”, „W stronę wspólnego dobra”, „Pamięć po komunizmie” czy „Żydokomuna”.

W latach 2011–2020 był dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Zobacz stronę autorską Pawła Śpiewaka na stronie TygodnikPowszechny.pl.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]