Reklama

Nowy Biskupin

Nowy Biskupin

24.05.2021
Czyta się kilka minut
Z

Zewsząd słyszymy, że Polski Ład to plan motywowanego klasowo zamachu na zamożnych. Tak powiadają ludzie zajmujący się liczeniem pieniędzy, zarówno ci robiący to beznamiętnie, jak i owi pełni namiętności. Nawiasem warto może wtrącić, że liczenie forsy, odkąd rządzi PiS, jest dzięki ichniej siatce płac tak proste jak nigdy, i jako że nie ma się czym tu popisywać, zajmiemy się dziś sprawami z innej niż finansowa sfery.

Oto naszą misją, z ogromnym powodzeniem realizowaną przez dekady, jest objaśnienie zjawisk najbliższych istocie człowieka, najbliżej jego duszy i jego znakomicie olimpijskiego ciała. Ktoś powie, że najbliżej duszy i ciała Polaka jest zwitek banknotów schowanych w skarpetce, i że nigdy nie jest to skarpetka zwykła. Bywa ona patriotyczna, wojskowa, jak owa skarpetka spod Monte Cassino, wyprodukowana przez żelaznego kandydata na szefa IPN, piastującego na razie...

4151

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie chce mi się liczyć, ale kilka "odnów" już przeżyłem. Znaczy w zasadzie od nowa zaczynaliśmy po każdym zjeździe PZPR. Składaliśmy konstruktywną samokrytykę, odrzucaliśmy błędy i wypaczenia, by od nowa babrać się w tym samym bagienku. Tego oczekiwał nie tylko kolektyw ale i pracujące masy. Dziś filarem są masy niepracujące i też oczekują i dają wyraz w sondażach. Moja pierwsza wypłata, w przeliczeniu na półlitrówki, dawała 21 szt. "Czystej Stołowej" . By poprawić wynik można było przeliczyć na flaszki "Vistuli" ale takim desperatem nie jestem. Dziś stać mnie na bardziej ekskluzywne trunki, odłożone zaskórniaki jednak trzeba przepić, wszak lepiej odchorować niż miałoby się zmarnować. Na początku po wypuszczeniu z wora inflacji, wszyscy zawsze się cieszą. Gra w szachy może okazać się niezwykle przydatna za niedługo.

Pieniadze w skarpecie? Ta skarpeta jest nie tyle patriotyczna, co brudna i dziurawa

...

... naród wybrany.

Nie pomysł z Nowym Ładem tak zabolał, ale te 160 stron programu. Rekord świata wg PO wynosił 18 stron, więc nawet nie wiedzą, skąd taki doping w PiS i jak go nabyć.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]