Reklama

Noach

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Księga Rodzaju 6, 9 - 11, 32
G

Grzeszny Adam począł płodzić złe duchy oraz męskie i żeńskie demony. Pojawiły się centaury. Na ziemię spadli aniołowie i żenili się z ziemskimi niewiastami. Wkrótce też zaczęły wydawać na świat dzieci - giganty. Zanikły wszelkie zahamowania. Ten czas nazywa się chaosem. Dobry świat stworzony przez Boga zaczął gwałtownie marnieć. W czasach Enosza, syna Seta, stoki gór stały się skaliste i już nie można było na nich uprawiać roślin, zmarli poczęli się psuć i zjadały ich robaki, a twarze ludzkie upodobniły się do małpich, ponieważ obraz Boga, na podobieństwo którego zostaliśmy stworzeni, oddalił się. Cała ziemia i zwierzęta zmieniały się. W takim momencie dziejów pojawił się Noe, który uchodzi za człowieka sprawiedliwego w swoim pokoleniu.

Pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju przedstawiają los ludzkości i przyrody ulegających degeneracji. Imię Boga zostało...

4829

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]