Reklama

Noach

Noach

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Księga Rodzaju 6, 9 - 11, 32
G

Grzeszny Adam począł płodzić złe duchy oraz męskie i żeńskie demony. Pojawiły się centaury. Na ziemię spadli aniołowie i żenili się z ziemskimi niewiastami. Wkrótce też zaczęły wydawać na świat dzieci - giganty. Zanikły wszelkie zahamowania. Ten czas nazywa się chaosem. Dobry świat stworzony przez Boga zaczął gwałtownie marnieć. W czasach Enosza, syna Seta, stoki gór stały się skaliste i już nie można było na nich uprawiać roślin, zmarli poczęli się psuć i zjadały ich robaki, a twarze ludzkie upodobniły się do małpich, ponieważ obraz Boga, na podobieństwo którego zostaliśmy stworzeni, oddalił się. Cała ziemia i zwierzęta zmieniały się. W takim momencie dziejów pojawił się Noe, który uchodzi za człowieka sprawiedliwego w swoim pokoleniu.

Pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju przedstawiają los ludzkości i przyrody ulegających degeneracji. Imię Boga zostało...

4829

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]