Reklama

Niedźwiedzie na celowniku

Niedźwiedzie na celowniku

19.06.2007
Czyta się kilka minut
Nawet 400 misiów może zginąć po słowackiej stronie Tatr. Tamtejsza Straż Ochrony Przyrody tłumaczy, że niedźwiedzi jest za dużo i najwyższy czas zmniejszyć pogłowie o połowę.
B

Bardzo prawdopodobne, że słowackim leśnikom brakuje dewiz, stąd bicie na alarm i zapowiedź odstrzałów. Jakich byśmy jednak uzasadnień nie znaleźli, to kolejny dowód, że opowieści o zrównoważonym rozwoju i szacunku dla przyrody, w jakich prześcigają się od dawna tzw. czynniki oficjalne, można włożyć między bajki. Przychodzi bowiem głód finansowy albo jakiś niedźwiedź-łobuz z hałasem przegania turystów ze szlaku - i mit zrównoważonego rozwoju pryska. Przyroda musi się wycofać bądź polec. W końcu człowiek jest najważniejszy, nawet w tak podobno dzikim i naturalnym miejscu jak Tatry. Słowacy nie są wyjątkiem. Ponad rok temu Niemców zelektryzowała informacja, że na ich terenie plącze się miś, pierwszy od ponad stu lat. Euforia minęła, miś narozrabiał, trzeba go było odstrzelić.

Przyroda - czy to miś, czy świstak, czy unikalne bagna - może istnieć do momentu, kiedy...

1014

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]