Reklama

Nie wszystko, co jest możliwe...

Nie wszystko, co jest możliwe...

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Czy Czarnobyl i Fukushima to "tylko" dwie katastrofy, czy jednak stanowią one sygnał, że człowiek sięga po energię, której wciąż nie jest do końca w stanie ujarzmić?
fot. Grażyna Makara
C

Cokolwiek byśmy powiedzieli, przygotowania do budowy elektrowni nuklearnych w Polsce trwają. Przynajmniej przygotowania psychologiczne. 18-19 października 2011 r. w Warszawie odbyła się np. III edycja konferencji Nuclear Power Poland, poświęcona energetyce jądrowej. Wśród prelegentów znaleźli się naukowcy i przedstawiciele firm z tego sektora. Zaproszono władze województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz powiatów koszalińskiego, puckiego i wejherowskiego, gmin Choczewo, Gniewino, Krokowa i Mielno. „Zależy nam na tym – powiedziała pani pełnomocnik rządu ds. polskiej energetyki jądrowej Hanna Trojanowska – aby pierwsza polska elektrownia jądrowa powstała przy aprobacie społeczeństwa. Społeczności lokalne są dla nas ważnym partnerem w procesie decyzyjnym dotyczącym rozwoju tego rodzaju energetyki”. Mówiono o takich sprawach jak działania rządu Japonii dla...

4522

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]