Reklama

Nie tylko w skali makro

Nie tylko w skali makro

02.10.2005
Czyta się kilka minut
Z własnego tygodnikowego dodatku Rzecz obywatelska, drukowanego w numerze poprzednim, dowiedziałam się, że organizacji pozarządowych różnego kalibru i gatunku mamy już w Polsce coś czterdzieści pięć tysięcy. Co najdobitniej potwierdza zacytowaną tamże opinię cudzoziemca, że gdy powstaje problem, Amerykanin szuka, do kogo by się przyłączyć i pomóc - a Polak zakłada następną organizację.
N

Niekoniecznie więc brzmi to optymistycznie, choć właśnie dla obudzenia optymizmu dodatek nasz został zredagowany. Jest w nim anons sygnalizujący inicjatywę Caritas Polska pt. “Skrzydła" - jesteśmy jednym z jej patronów medialnych. Czy jednak nasz czytelnik nie stanie wobec tego anonsu całkowicie bezradny? Nic się bowiem z niego nie da wyczytać, dosłownie nic, poza wiadomością, że ponad 650 tysięcy polskich uczniów potrzebuje w tym roku pomocy: na książki, zeszyty, zajęcia, dożywianie. Jest więc jasne: to apel o pomoc, ale w jakiej formie? Nawet adres internetowy (www.skrzydla.pl), jedyne łącze, jest niemal nie do odczytania. A czy wszyscy czytelnicy “Tygodnika" rozporządzają internetem?

Już praktyczniej postąpił tygodnik “Niedziela" (też jeden z patronów), zamieszczając ten sam anons uzupełniony o wzór deklaracji, którą każdy człowiek dobrej woli może...

3062

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]