Reklama

Nie przyjeżdżajcie

Nie przyjeżdżajcie

03.05.2021
Czyta się kilka minut
Biden zaczął prezydenturę od odkręcania polityki migracyjnej Trumpa. Ale wobec kryzysu na granicy z Meksykiem działa podobnie jak poprzednia administracja.
Migranci z Ameryki Środkowej przekraczają rzekę Rio Grande na granicy Meksyku i USA, 15 kwietnia 2021 r. / ANDREW LICHTENSTEIN / GETTY IMAGES
M

Mimi, migrantka z Hondurasu, nie może wybaczyć sobie tego błędu. Zapytana przez amerykańską straż graniczną o wiek córki odparła, że ma siedem lat. Potem, w rozmowie z dziennikarzem „Guardiana”, tłumaczyła, że wiek dziecka zaokrągliła, bo ta w maju obchodzi siódme urodziny. Na prostowanie informacji było już jednak za późno: funkcjonariusze wydali decyzję o zawróceniu kobiety i jej córki do Meksyku.

Wytyczne obowiązujące straż graniczną są jednoznaczne: z powodu epidemii do USA wpuszczane są jedynie rodziny z dziećmi poniżej siódmego roku życia i dzieci podróżujące bez opieki dorosłych. Reszta migrantów, przekraczających nielegalnie granicę, jest zawracana do Meksyku – zwykle bez wnikania, czy mają podstawy do ubiegania się o azyl.

Zderzenie z rzeczywistością

Restrykcje, krytykowane przez działaczy praw człowieka, są schedą po administracji Donalda Trumpa,...

13960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie wiem kto to jest pani Zdzieborska i kto finansuje jej pobyt w USA. Nie przypuszczam, że w całości robi to TP. Jednak opinie zawarte w powyższym artykule są tożsame z celami jakie stawia sobie G.Soros i założone przez niego fundacje i organizacje (np. Media Matters, Open Society). Jest to otwarta granica Ameryki i praktycznie likwidacja Ameryki jako samodzielnego państwa. Czy prezydent państwa mówiący otwarcie, że każdy może przyjść przez otwartą granicę i zostanie przyjęty jest normalny? Czy państwo z otwartą granicą może normlnie funkcjonować? Mister Soros słynie też z finansowania poczynań które niszczą Amerykę jako państwo praworządne. Może pani Zdzieborska napisze jak "walczą" z przestępczością prokuratorzy okręgowi (wybrani dzięki pieniądzom Sorosa)w Los Angeles, w Chicago i w wielu innych miastach amerykańskich. Stan CA stracił w 2020 roku ponad 140000 mieszkańców. Dlaczego tak się dzieje? W Chicago każdy tydzień jest kilkanaście ofiar śmiertelnych strzelanin i kilkadziesiąt postrzelonych. Strzelają głównie Czarni członkowie gangów do innych Czarnych Amerykanów. Wśród ofiar jest wiele dzieci. To są bardzo interesujące tematy dla rzetelnego komentatora czy korespondenta. Chicago jest od lat rządzone przez partię demokratyczną. Mamy czarną panią burmistrz, czarna pani prokurator Cook County i czarny prokurator stanowy. Czarna jest też szefowa Cook County. Wydaje się, że wyjątkowo powinno im zależeć na rozwiązaniu problemu strzelanin w Chicago. Jednak nic takiego się nie dzieje. Czy nie zależy im na poprawie losu Czarnych Amerykanów czy też liczą, że może problem sam się z czasem rozwiąże. Może wiedzą, że w stanie IL przez pierwsze 4 miesiące tego roku sprzedano ponad 4 mln sztuk broni palnej (najwięcej w całych Stanach). Obywatele się zbroją, bo wiedzą, że nie mogą liczyć na ochronę przez tego typu ludzi. Sami jednak ich wybrali i teraz ponoszą tego konsekwencje.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]